Å›roda, 14 października 2015 07:17
Roboty w… ratuszuW siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie odby?y si? warsztaty programowania robotów z Klocków Lego Mindstorms poprowadzone przez trenerów ze Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej Meritum z Krakowa - w ramach projektu GO PRO. W warsztatach wzi??y udzia? dzieci ze Szko?y Podstawowej w Rad?owie wraz z dyrekcj? i nauczycielami.
W czasie spotkania dzieci same zbudowa?y roboty wed?ug instrukcji. Okaza?o si?, ?e poprzez ?wietn? zabaw? doskonalona zosta?a umiej?tno?? logicznego my?lenia, kreatywno?ci, pracy zespo?owej oraz wiary we w?asne mo?liwo?ci. GO_PRO, to projekt edukacyjny i modernizacyjny, którego g?ównym celem jest zach?cenie m?odzie?y szkó? podstawowych i gimnazjalnych do nauki programowania. Gdy mamy jeszcze pod r?k? zestaw klocków, z których mo?emy zbudowa? w?asnego robota i zaprogramowa? jego zachowanie, to programowanie staje si? ?wietn? zabaw?. W tym samym czasie odby?o si? spotkanie z osobami decyzyjnymi, którym zosta? przedstawiony projekt. W tym spotkaniu udzia? wzi?li: dyr. Barbara Marcinkowska wraz z pracownikami, kier. Konrad Rudzi?ski, z-ca dyr. Zespo?u Szkó? w Rad?owie Piotr Malec, Maksymilian Pochro? oraz nauczyciele: Teresa Pad?o, Urszula Szczupa? i Krystyna Miku?.
Dodatkow? korzy?ci? udzia?u w projekcie b?dzie za?o?enie gminnego Punktu GO_PRO, jako nowoczesnej pracowni programistycznej, a tak?e przekazany sprz?t i oprogramowanie o warto?ci ponad 30 tysi?cy z?otych.