niedziela, 23 sierpnia 2015 19:52
brzeznica wieniecWieniec z so?ectwa BRZE?NICA zaj?? zaszczytne I miejsce na 17. Do?ynkach Województwa Ma?opolskiego i b?dzie reprezentowa? nasz? gmin? na Do?ynkach Prezydenckich w Spale!
GRATULUJEMY tak wspania?ego sukcesu!
info: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie

Obok przypisanych ?wi?tu plonów obrz?dom, do tradycyjnych zwyczajów nale?y te? konkurs na najpi?kniejszy wieniec. Do?ynkowe wie?ce zje?d?aj? z ca?ego regionu do miejsca odbywania si? imprezy. W tym roku w kategorii wie?ca tradycyjnego g?ówn? nagrod? wraz z czekiem na kwot? 2 tys. z? otrzyma?a Grupa Wie?cowa „Brze?niczanki” z Brze?nicy (gm. Rad?ów, powiat tarnowski). Komisja konkursowa zadecydowa?a, ?e w?a?nie ta grupa wraz z wie?cem b?dzie reprezentowa?a Ma?opolsk? podczas tegorocznych do?ynek prezydenckich w Spale.

?ród?o: www.malopolskie.pl