czwartek, 18 czerwca 2015 07:49

SP Niwka - II miejsce w konkursie woj.Sklepik szkolny w Niwce bra? udzia? w konkursie „Sklepik wzorowy – smaczny i zdrowy” organizowanym przez Kuratorium O?wiaty w Krakowie we wspó?pracy z Wojewódzk? Stacj? Sanitarno-Epidemiologiczn? oraz Ma?opolsk? Agencj? Rynku Rolnego w Krakowie. Przedmiotem konkursu by?o przedstawienie najbardziej efektywnych dzia?a? szko?y w zakresie promocji zdrowej ?ywno?ci oferowanej uczniom w sklepikach szkolnych. W tym celu sklepik szkolny podj?? wiele akcji kszta?tuj?cych u uczniów nawyki zdrowego od?ywiania si?. Z pó?ek znikn??y wszystkie niezdrowe produkty, pojawi?y si? nowe, zdrowe i pe?nowarto?ciowe. Dodatkowo szereg promocji owocowych i warzywnych sprawi?, i? dzieci ch?tniej po nie si?ga?y.

Sklepik szko?y podstawowej w Niwce zaj?? II miejsce w województwie ma?opolskim. 15 czerwca w auli Podhala?skiej Pa?stwowej Wy?szej Szko?y Zawodowej w Nowym Targu odby?a si? konferencja na temat roli sklepiku szkolnego w kszta?towaniu prawid?owych nawyków ?ywieniowych, nowelizacji ustawy o bezpiecze?stwie ?ywno?ci i ?ywienia. Pad?y równie? propozycje dzia?a? na rzecz kreowania zdrowych nawyków ?ywieniowych w?ród dzieci i m?odzie?y na przyk?adzie programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w Szkole”. Dodatkowo uczniowie Zespo?u teatralnego „Bez Nazwy” Gimnazjum w Za?ucznem zaprezentowali spektakl profilaktyczny pt. „Recepta na zdrowie”. Uwie?czeniem konferencji by?o wr?czenie nagród i dyplomów. (A.Burgie?)

SP Niwka - II miejsce w konkursie woj.

SP Niwka - II miejsce w konkursie wojewódzkim