Dzie? Dziecka przy pi?knej s?onecznej pogodzie

wtorek, 02 czerwca 2015 11:24

Dzie? DzieckaDo bogatego kalendarza imprez, jakim mo?e poszczyci? si? nasza gmina, nale?y czerwcowe ?wi?to najm?odszych – Gminny Dzie? Dziecka. W tym roku plenerowy festyn kulturalno – sportowy odby? si? 31 maja na obiektach sportowych Zespo?u Szkó? w Rad?owie, a jego organizatorami byli: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie, Zespó? Szkó? w Rad?owie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START”. Organizatorzy zapewnili dzieciom bezp?atne napoje ch?odz?ce, wy?ywienie (zapiekanka, wata cukrowa, popcorn, wafelek, lody) oraz wst?p na nadmuchiwany plac zabaw.

Pi?kna, s?oneczna pogoda zach?ci?a wielu mieszka?ców gminy do udzia?u w tej imprezie. W?ród licznych atrakcji ka?dy móg? znale?? co? dla siebie. Po przywitaniu wszystkich obecnych przez dyrekcj? Zespo?u Szkó? i przedstawicieli Rady Rodziców rozpocz??y si? zawody sportowe dla najm?odszych. Nasi uczniowie mieli okazj? sprawdzi? si? w takich konkurencjach jak: rzut pi?k? do celu, przeci?ganie liny, badminton, mecze pi?karskie, bieg w workach, pi?ka siatkowa. Nie zabrak?o tak?e wyst?pów artystycznych – program przygotowany przez uczniów szko?y podstawowej pt: „Mam talent” zebra? wielkie brawa. W ta?cu nowoczesnym brawurowo zaprezentowa?y si? dziewcz?ta  z klasy III b oraz wielu  indywidualnych tancerzy. W profesjonalnych strojach turniejowych wyst?pili nasi uczniowie, którzy szlifuj? swój talent w Szkole Ta?ca „Latino”. Na scenie pojawi?y si? cheerleaderki zagrzewaj?ce do rywalizacji sportowej. By?a to grupa przedszkolaków i „Cheerleaders Rad?ów”. Przed publiczno?ci? zaprezentowa?o si? wielu wokalistów w przebojach muzyki polskiej i ?wiatowej. Na macie swoje umiej?tno?ci prezentowali tak?e ch?opcy ?wicz?cy judo. W pi?knych strojach krakowskich wyst?pili „Mali Rad?owianie” ta?cz?c poloneza, krakowiaka i polk? podlask?. Swoje umiej?tno?ci pokaza?a tak?e dzia?aj?ca od kilku lat w naszej szkole orkiestra, wspomagana przez dwie solistki. Na „deser” zaprezentowa? si? zespó? m?odzie?owy „Celebrations”, który wykona? kilka bardzo energetycznych utworów. Du?? furor? zrobi?a Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesie? 39”. Mi?o?nicy historii zaprezentowali umundurowanie i uzbrojenie jakim dysponowali ?o?nierze polscy podczas kampanii wrze?niowej (karabiny, pistolety, bro? bia?a). Równym zainteresowaniem cieszy?y si? sanitariuszki, które w realistyczny sposób charakteryzowa?y dzieci. Po zako?czeniu wyst?pów dzieci wzi??y udzia? w programie animacyjnym, który przygotowali arty?ci z Krakowa. By?o malowanie twarzy, ?wiczenia z ogromn? chust? i wiele innych zabaw. Wielu kibiców gor?co dopingowa?o nauczycieli i rodziców, którzy tradycyjnie rozegrali mecz pi?ki no?nej – w tym roku zako?czony zwyci?stwem rodziców 5:2. Serdecznie dzi?kujemy wszystkim tym, którzy w??czyli si? w organizacj? ?wi?ta naszym milusi?skim, a tak?e sponsorom, którzy jak co roku nie zawiedli. Podzi?kowania nale?? si? tak?e rodzicom, którzy licznie przybyli ze swoimi pociechami.

Sponsorzy festynu:

Proboszcz  parafii pw. ?w. Jana Chrzciciela w Rad?owie – ks. Janusz Maziarka  podarowa? dla  naszych dzieci zimne lody

„SWISS – POL”  Dariusz Wylub z  D?browy Tarnowskiej – pyszne zapiekanki

Wsparcie finansowe:

„BRUK– BET” Sp. z o. o. Pa?stwo Witkowscy – Nieciecza

Przedsi?biorstwo Wielobran?owe „JOE – KRYS”  Pani Krystyna Kuklewicz

Rad?owskie Przedsi?biorstwo Produkcji Betonu – Elementów Budowlanych „KRYS – MAKS” Pan Krzysztof Kuklewicz

Firma Handlowo – Us?ugowa „WIKTORIA”  Pan Robert Bieryt

Prywatny O?rodek Wypoczynkowo – W?dkarski „KATAMARAN”   W?adys?aw Wzorek

„JANPOL” Transport Osobowo – Towarowy, Janusz Pi?ta –Wola Rad?owska

„TARKOM” – Punkt Sprzeda?y Maszyn Rolniczych Janusz Mietelski

„CONTEKO” Sp. z o.o. Pan Grzegorz Kuczek – Rad?ów

Gospodarstwo Rolne – Pa?stwo Stanis?awa i Andrzej Kijakowie

Supermarkety „HIT – POL” i Delikatesy „CENTRUM” upusty podczas zakupów

Pan Kazimierz Urbanek – przeja?d?ki bryczk?

Fotorelacja z imprezy.