poniedziaÅ‚ek, 25 maja 2015 14:27

Grupa ?piewacza dzia?aj?ca przy Kole Gospody? Wiejskich w Woli Rad?owskiejGminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej organizowa?o w dniach 22 - 24 maja 2015 roku w Parku K?pi?skich w Szczurowej po raz 33. KRAKOWSKI WIANEK Przegl?d Zespo?ów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup ?piewaczych i ?piewaków Ludowych im. J?drzeja Cierniaka - trzydniowe ?WI?TO KULTURY LUDOWEJ KRAKOWIAKÓW.

„KRAKOWSKI WIANEK” to najstarszy przegl?d si?gaj?cy lat 80.  XX wieku, którego g?ównym celem jest ochrona i popularyzacja dziedzictwa kulturowego Krakowiaków i Pogórzan (Pogórze Ci??kowickie) poprzez kultywowanie i wiern?, sceniczn? prezentacj? dawno ju? zapomnianych rodzimych tradycji zawartych w ta?cu, ?piewie, muzyce, obrz?dach, zwyczajach i obyczajach - tak pi?knym, warto?ciowym i wielobarwnym dorobku twórczym naszych Ojców, w naszych ma?ych Ojczyznach. Uczestnikami Przegl?du, który ma charakter konkursu, s? m?odzie?owe i doros?e zespo?y regionalne, kapele ludowe, soli?ci – instrumentali?ci, mistrzowie i ich uczniowie, grupy ?piewacze i ?piewacy ludowi. W tegorocznej edycji „KRAKOWSKIEGO WIANKA” nasz? gmin? reprezentowa?y dwie grupy ?piewacze: z Biskupic Rad?owskich i KGW z Woli Rad?owskiej oraz Zespó? Regionalny „Biskupianie” z Biskupic Rad?owskich. Zespó? „Biskupianie” zdoby? pierwsze miejsce za program pt. ”Jak my Staska kszcili, a kowole w karcmie sie bawili” oraz otrzyma? nominacj? na Ma?opolski Konkurs Obrz?dów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych w ?u?nej – „Pogórza?skie Gody 2016”. W kategorii Grup ?piewaczych KGW z Woli Rad?owskiej zdoby?a pierwsze miejsce, natomiast grupa z Biskupic Rad?owskich otrzyma?a wyró?nienie.

Grupa ?piewacza dzia?aj?ca przy Kole Gospody? Wiejskich w Woli Rad?owskiej

Biskupianie

Gratulujemy sukcesów, ?yczymy kolejnych !!!