Listy dla Ziemi

Å›roda, 22 kwietnia 2015 06:52

Listy do ZiemiPrzedszkole Publiczne w Rad?owie wzi??o udzia? w ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi,” organizowanym przez fundacj? ekologiczn? Arka. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na nadmiar niepraktycznych opakowa?, mo?liwo?? oddawania niepotrzebnych rzeczy w dobrym stanie innym ludziom, organizowanie i uczestniczenie w wymianie np. ubra?, ksi??ek, zabawek. Dnia 16.04.2015 r. przedszkolaki z Rad?owa z rado?ci? przy??czy?y si? do tej akcji.  Imprez? rozpocz??a pani dyrektor Ewa Tomaszewska, która przywita?a wszystkie dzieci i przypomnia?a cel naszego spotkania.

W ogrodzie przedszkolnym zosta?a zorganizowana galeria prac dzieci z oddzia?ów IV i V.  Starszaki z gr. V rysowa?y „listy” do naszej planety, pokazuj?c, ?e doceniaj? jej pi?kno i wiedz?, jak o ni? dba?. Dzieci z gr. IV zrobi?y dwa plakaty ukazuj?ce to, w jaki sposób mo?na wykorzysta? po raz kolejny przedmioty codziennego u?ytku. Przedszkolaki z oddz. II wyczarowa?y pi?kne instrumenty muzyczne, wykorzystuj?c do tego zu?yte butelki, kubki. Wszyscy wykazali si? ogromn? kreatywno?ci? i doskonale poradzili sobie z tymi zadaniami. „?redniaki” sprawi?y nam du?o rado?ci, sadz?c w naszym ogrodzie 3 pi?kne krzewy, które b?d? jego du?? ozdob?. Wszystkie dzieci bior?ce udzia? w happeningu za?piewa?y piosenki wychwalaj?ce pi?kno naszej  planety. Ka?de z nich - jak na ?wiadomych eko-konsumentów przysta?o -  trzyma?o w r?kach torby ekologiczne. Wszystkim przedszkolakom dzi?kujemy za tak du?e zaanga?owanie i wspania?? zabaw?.

Fotogaleria - Przedszkole w Rad?owie