Je?d?? z g?ow?

piÄ…tek, 13 marca 2015 10:51

Gmina Rad?ów po raz kolejny przyst?pi?a do projektu wspó?finansowanego przez Urz?d Marsza?kowski Województwa Ma?opolskiego pod nazw? „Je?d?? z g?ow?”. W programie uczestniczy?o 24 uczniów klas III-IV z dwóch szkó? podstawowych z terenu Gminy Rad?ów- szko?a w Rad?owie i Woli Rad?owskiej, nie umiej?cych je?dzi? na nartach na podstawie zg?oszenia ch?ci uczestnictwa w Projekcie.

Je?d?? z g?ow?

Projekt mia? na celu przede wszystkim nabycie przez najm?odszych umiej?tno?ci i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpiecze?stwa m?odych Ma?opolan poprzez edukacj? w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i popraw? kondycji i podniesienie ogólnej sprawno?ci fizycznej uczniów ma?opolskich szkó? podstawowych. Projekt ten zosta? sfinansowany ze ?rodków gminnych jak równie? ze ?rodków Województwa Ma?opolskiego, który jest inicjatorem projektu. ??czna warto?? projektu to 16,800 z? z czego ?rodki z Województwa Ma?opolskiego to 7 000 z?, a ?rodki w?asne gminy 9,800 z?. Rodzice uczniów bior?cych udzia? w projekcie ponie?li cz??ciowy koszt realizacji zaj?? w wysoko?ci 100,00 z? za 1 ucznia. Dla uczniów zorganizowanych zosta?o ??cznie 12 wyjazdów jednodniowych. Grupy  pobiera?y nauk? od profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na nartach. Opiekunem grup by? Pan Kamil Sobota.  Zaj?cia odbywa?y si? w dniach 17.02.2015 r. do 07.03.2015 r. Nauka jazdy na nartach odbywa?a si? na stoku narciarskim „JURASÓWKA” w Siemiechowie. Mg?a, padaj?cy ?nieg i deszcz takie warunki panowa?y podczas tegorocznej zimy, mimo tych trudnych warunków uda?o si? w pe?ni efektywnie zrealizowa? projekt. Na zako?czenie projektu uczestnicy odbyli pasowanie na narciarza i odebrali certyfikaty zako?czenia nauki jazdy na nartach oraz s?odkie nagrody od organizatorów.

Wszystkim uczestnikom ?yczymy mi?ej kontynuacji pasji zimowej jak? jest jazda na nartach.

Fotogaleria projektu.