poniedziaÅ‚ek, 23 lutego 2015 21:29
„By? mo?e dla ?wiata jeste?cie tylko lud?mi, ale dla wielu ludzi jeste?cie ca?ym ?wiatem.”
Gabriel Garcia Marguez

Gabriela Tuzimek - uczennica Niepublicznej Szko?y Podstawowej im. St. Mierzwy w Biskupicach Rad?owskich Cz?owiekiem Roku 2014Ju? po raz dwudziesty trzeci Gazeta Krakowska wybra?a laureatów plebiscytu „Ludzie Roku.” Kolegium redakcyjne gazety zatwierdzi?o 49 kandydatów, spo?ród których wybrano tych najbardziej wyró?niaj?cych si?. W tym roku zaszczytne wyró?nienie zosta?o przyznane dwunastu wspania?ym Ma?opolanom. Jeszcze raz potwierdzi?o si?, ?e wokó? nas nie brakuje ludzi, zas?uguj?cych na miano bohatera. Uroczysto?? rozstrzygni?cia konkursu i wr?czenia nagród odby?a si? w pi?tek, 20 lutego 2015 roku w Ma?opolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Kandydatów do tytu?u, podobnie jak w latach poprzednich, wskazywali  czytelnicy Gazety Krakowskiej, wybieraj?c ich spo?ród ludzi z zupe?nie ró?nych ?rodowisk, o odmiennych zawodach, wykszta?ceniu, zainteresowaniach, planach, aspiracjach i marzeniach. O tym kto zosta? laureatem, zadecydowali czytelnicy gazety i Kapitu?a Plebiscytu, pracami której kierowa? dr hab. Józef Lipiec. Przewodnicz?cy Kapitu?y podkre?li?, ?e w?ród wyró?nionych s? ludzie znani w ?wiecie i tacy, których szersza publiczno?? ma szans? pozna? obecnie. Bohaterowie uroczysto?ci pracuj? w ró?nych bran?ach, ucz? si?, pochodz? z ró?nych ?rodowisk, maj? ró?ne zainteresowania, s? w ró?nym wieku. ??czy ich jednak pasja, wybitne osi?gni?cia, ch?? dzia?ania i pomagania innym. Tyle ?e cz?sto sami si? tym wszystkim nie chwal?. W tym pi?knym gronie w tym roku znalaz?a si? uczennica szóstej klasy Szko?y Podstawowej im. Stanis?awa Mierzwy w Biskupicach Rad?owskich – Gabriela Tuzimek. Na uroczystej gali Gabrysi towarzyszyli mama – Gra?yna Tuzimek i dyrektor szko?y Krzysztof Kucharski. Gabrysia by?a najm?odsz? laureatk? tegorocznego plebiscytu.

Pozostali laureaci plebiscytu "Ludzie Roku 2014" to: Stanis?aw Ba?bor, Wies?awa Borczyk, prof. Andrzej Chwalba, dr n. med. Tomasz Darocha, prof. Dariusz Dudek, Krzysztof Grzesik, Jan Hyra, Pawe? Jarczewski, Mateusz Juszczyk, Rafa? Kiwior, Kamil Stoch i Jerzy Trela.

Gala, zako?czy?a si? spotkaniem w Kawiarni Pauza MOS Kraków, gdzie wszyscy delektowali si? m.in. pysznym tortem ufundowanym przez jednego z laureatów plebiscytu – pana Stanis?awa Ba?bora – w?a?ciciela cukierni "Targowa" w Tarnowie.