wtorek, 17 lutego 2015 08:36

KOMUNIKAT

Agencja Rynku Rolnego informuje, i? na podstawie rozporz?dzenia Rady Ministrów z dnia 10 lutego 2015 r. uruchamia kolejn? II tur? mechanizmu WPR „Dalszego tymczasowego wsparcia producentów owoców i warzyw  - (Dow II)”. Jest to ju? III transza wyp?at dla producentów owoców i warzyw poszkodowanych przez embargo rosyjskie.

Od dnia 16 lutego 2015 r. producenci zainteresowani wsparciem mog? sk?ada?, do w?a?ciwego ze wzgl?du na miejsce zamieszkania lub siedzib? Oddzia?u Terenowego Agencji Rynku Rolnego, powiadomienie – na udost?pnionym poni?ej formularzu:

„Powiadomienie dot. RDK_1031/2014 bezp?atna dystrybucja / inne przeznaczenie, Dow II ”.

Czynno?ci wycofania produktów realizowane w ramach tego mechanizmu musz? zosta? zrealizowane do dnia 30 czerwca 2015 r. Wi?cej informacji w „Warunkach uczestnictwa w mechanizmie dalsze tymczasowe wsparcie producentów owoców i warzyw (operacje przeprowadzone w okresie od 16 lutego 2015 r. do 30 czerwca 2015 r.)”

Jednocze?nie prosimy o zapoznanie si? z informacjami zamieszczonymi na stronach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotycz?cymi mo?liwo?ci uzyskania wsparcia w trzeciej transzy nadzwyczajnych ?rodków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw:

„(…) MO?LIWO?? WSPARCIA DE MINIMIS DLA PRODUCENTÓW JAB?EK

Jednocze?nie informujemy, ?e producenci jab?ek, którzy skorzystali ju? z pomocy de minimis b?d? mogli uczestniczy? w trzeciej transzy mechanizmu. To efekt wielu wyst?pie? do Komisji Europejskiej oraz dwustronnego spotkania ministra Marka Sawickiego z Philem Hoganem, Komisarzem ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w dniu 26 stycznia br. W tej sprawie Komisja Europejska skierowa?a do MRiRW stosowane pismo, które umo?liwia takie podej?cie.”

„(…) Pomoc finansowa b?dzie mog?a zosta? przyznana w odniesieniu do tych powierzchni upraw, które nie zosta?y obj?te poprzednimi transzami mechanizmu nadzwyczajnego wsparcia uruchomionymi przez Komisj? Europejsk? na podstawie rozporz?dzenia delegowanego Komisji nr 932 /2014 oraz 1031/2014(..).”

Warszawa, dn.12 lutego 2015 r.