Biskupicka szko?a Kung-Fu

czwartek, 29 stycznia 2015 14:21
kungfu

Dom Kultury w Biskupicach Rad?owskich jest wielofunkcyjn? instytucj? kultury, oferuj?c? szereg zaj?? i propozycji kulturalnych dla wszystkich grup spo?ecznych.

Od wrze?nia 2014 r. trwaj? warsztaty wschodnich sztuk  walk Kung-Fu, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. 28 stycznia odby? si? egzamin umiej?tno?ci cz?onków szkó?ki, który uprawnia do noszenia bia?ego pasa. Egzamin poprowadzi? instruktor sportu Wushu Robert Ma?lanka, wraz z trenerem Krzysztofem Wabno. Po egzaminie ka?dy adept szkó?ki otrzyma? specjalny dyplom.

Treningi wschodnich walk cechuj?: szacunek do drugiego cz?owieka, zdyscyplinowanie, grzeczno??, skromno??, lojalno??, pokora, zaufanie, wytrzyma?o?? oraz trening woli. Do grupy wci?? mog? do??czy? nowi adepci wschodnich sztuk walk.

Bia?e pasy otrzymali: Dominik Nowak, Kacper Marcinkowski, Justyna Marcinkowska,  Ola Proszowska,  Jakub Tracz,  Kacper Pad?o,  Krystian Marcinkowski, Kamil Puskarz,  Sebastian Marsza?ek, Marcin Kosman, Dorota Kie?bania, Jan Kie?bania, Maksymilian Sobota i Pawe? Wiszniewski.