Rewitalizacja zabytkowego parku w Rad?owie

piÄ…tek, 23 stycznia 2015 08:51
park

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rad?owie prezentowane s? prace profesorów i studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dotycz?ce  koncepcji zagospodarowania parku w Rad?owie. Naukowcy, którzy go?cili w naszym mie?cie na zaproszenie burmistrza Zbigniewa M?czki - w ramach akademickich prac - przygotowali projekty rewitalizacji zabytkowego parku w Rad?owie. Opracowania s? wynikiem wspó?pracy jak? uczelnia podj??a z Urz?dem Miasta i Gminy Rad?ów.

Okazj? do przedstawienia i omówienia projektów szerszemu gremium, b?dzie spotkanie z prof. dr hab. in?. Urszul? Litwin pod kierunkiem, której powsta?y prezentowane projekty oraz z prof. UE Stanis?awem Bro?kiem, rodowitym biskupianinem. Celem spotkania b?dzie dyskusja i przedstawienie pomys?ów na zagospodarowanie parku w Rad?owie, jak równie? uzyskanie opinii mieszka?ców na ten temat. Ju? dzi? zapraszamy mieszka?ców do zapoznania si? z prezentowanymi koncepcjami, które b?d? przedmiotem dyskusji planowanego spotkania. Rewitalizacja rad?owskiego parku zostanie zrealizowana w oparciu o unijne fundusze.

Fot. i tekst - Katarzyna Baran, Zbigniew Marcinkowski