Wybrano M?odzie?ow? Rad? Miasta

Å›roda, 21 stycznia 2015 08:10
ml rada

W rad?owskim ratuszu 19 stycznia  zainaugurowa?a dzia?alno?? M?odzie?owa Rada Miejska drugiej kadencji. Podczas pierwszej sesji, zwo?anej przez przewodnicz?cego Miejskiej Komisji Wyborczej w Rad?owie Konrada Rudzi?skiego, radni wybrali Prezydium oraz cz?onków poszczególnych komisji. Obradom towarzyszyli: wiceburmistrz Wies?aw Armatys, przewodnicz?cy Rady Miejskiej Piotr Kapera oraz zaproszeni go?cie.

Po otwarciu obrad i od?piewaniu narodowego hymnu, podzi?kowano za dwuletni? prac? radnym pierwszej kadencji, a nowo wybrani radni otrzymali za?wiadczenia o wyborze do M?odzie?owej Rady Miejskiej i z?o?yli ?lubowanie.

W  g?osowaniu tajnym radni wybrali na Przewodnicz?cego M?odzie?owej Rady Miejskiej Arkadiusza Tomaszka (Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie). W Prezydium zasi?d? tak?e: Mateusz Kordela (Publiczne Gimnazjum im. kardyna?a Stanis?awa Hozjusza w Rad?owie) jako wiceprzewodnicz?cy i Klaudia Klich (PG w Rad?owie) jako sekretarz. Nast?pnie radni wybrali spo?ród siebie przewodnicz?cych i cz?onków komisji sta?ych. Kadencja M?odzie?owej Rady Miejskiej w Rad?owie trwa? b?dzie dwa lata.

Przewodnicz?cy RM Piotr Kapera zwróci? m?odym, pocz?tkuj?cym  radnym uwag? na budowanie wzajemnego zaufania, tworzenie dobrego klimatu i kulturalnej, odpowiedzialnej dyskusji w radzie. - Dzi?ki takiej postawie mo?na dobrze i m?drze rz?dzi?. Wasza dzia?alno?? w radzie, to okres nauki. Nauczcie si? budowa? kompromisy.  ?ycz? wam pomy?lnej dzia?alno?ci i wszechstronnej edukacji samorz?dowej, by?cie nas godnie w przysz?o?ci zast?pili – podkre?li? przewodnicz?cy.

Wiceburmistrz Wies?aw Armatys gratulowa? wyboru nowym radnym i podkre?li? znaczenie g?osu m?odych, utalentowanych ludzi, którzy sprawuj? doradcz? i twórcz? rol? wobec Rady Miejskiej. – Wasz g?os ma du?e znaczenie dla pracy Rady Miejskiej. To nie tylko zwracanie uwagi na wasze potrzeby i oczekiwania, ale równie? autentyczne wspó?rz?dzenie nasz? gmin? i praktyczna edukacja samorz?dowa. Jestem przekonany, ?e dzi?ki dobrej wspó?pracy, druga kadencja zaowocuje rozwi?zaniem wielu trapi?cych was kwestii i spe?ni wasze oczekiwania w rozwi?zywaniu najpilniejszych spraw i problemów - mówi? podczas inauguracyjnej sesji wiceburmistrz Rad?owa Wies?aw Armatys.

Przewodnicz?cy Miejskiej Komisji Wyborczej do Wyborów M?odzie?owej Rady Miejskiej w Rad?owie kieruje podzi?kowania dla Pana Zbigniewa Marcinkowskiego Dyrektora Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Rad?owie oraz dla Pani Katarzyny Baran – za udost?pnienie wn?trz biblioteki oraz pomoc w zorganizowaniu Inauguracyjnej Sesji M?odzie?owej Rady Miejskiej.