Odblaskowa Gmina

czwartek, 18 grudnia 2014 09:04
Kamizelki

Od 31 sierpnia 2014 r., ju? nie tylko dzieci, ale wszyscy piesi poruszaj?cych si? po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – po drodze, gdzie nie ma chodnika lub drogi przeznaczonej wy??cznie dla ruchu pieszego – b?d? zobowi?zani do noszenia elementów odblaskowych. Dlatego te? Urz?d Marsza?kowski Województwa Ma?opolskiego, Ma?opolska Wojewódzka Rada Bezpiecze?stwa Ruchu Drogowego oraz Wydzia? Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zorganizowa?y akcj? „Odblaskowa Gmina”. Z inicjatywy w?adz naszej Gminy zosta?y zakupione kamizelki odblaskowe dla wszystkich uczniów z terenu naszej gminy.

Dnia 15.12.2014 roku  do wszystkich szkó? z terenu Gminy Rad?ów zosta?y dostarczone kamizelki odblaskowe. Wr?czenie kamizelek mia?o równie? form? wyk?adu o bezpiecze?stwie na drodze . Prelekcji z zasad przepisów drogowych oraz poruszania si? po zmroku udzieli? uczniom Pan Grzegorz Kubacki – dzielnicowy na terenie Gminy Rad?ów. Poruszone zosta?y g?ówne problemy napotykane na drodze po zmroku a tak?e podstawowe formy zachowania bezpiecze?stwa na jezdni w celu unikni?cia wypadku. Uczniowie z zainteresowaniem wys?uchali prelekcji a nast?pnie zostali nagrodzeni prezentami ufundowanymi przez Urz?d Miejski w Rad?owie oraz poszczególne szko?y. Na zako?czenie spotkania Dyrektorzy szkó? jeszcze raz przestrzegli dzieci i m?odzie? o niebezpiecze?stwie na drodze jakie mog? napotka? nie stosuj?c  podstawowych zasad bezpiecze?stwa .