INAUGURACYNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W RAD?OWIE (KADENCJA 2014-2018)

sobota, 29 listopada 2014 14:10
sesja

W pa?acu Dola?skich - Zespole Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie 28 listopada odby?a si? pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Rad?owie. Obrady otwar?a radna senior El?bieta Wi?niewska-Wo?niczka, potwierdzaj?ca prawomocno?? obrad. Nast?pnie wr?czone zosta?y przez przewodnicz?c? Miejskiej Komisji Wyborczej Krystyn? Stemplewsk?-Wypasek za?wiadczenia nowo wybranym radnym i burmistrzowi. Pó?niej nast?pi?o uroczyste ?lubowanie, a po nim wybór przewodnicz?cego Rady Miejskiej, którym zosta? jednog?o?nie wybrany Piotr Kapera. Opraw? muzyczn? uroczystej sesji zapewni? rad?owski chór „Gaudete” oraz trio: ?ukasz Burgie?, Rafa? Traczyk i Szymon Filarski.

Burmistrz Zbigniew M?czka w swoim wyst?pieniu podzi?kowa? za zaufanie, za udzia? w wyborach i przede wszystkim poparcie i wybór na burmistrza. - To zwyci?stwo to efekt pracy wielu ludzi, to dla mnie zaszczyt, powód do dumy i satysfakcji oraz zobowi?zanie do dalszej pracy. Ciesz? si?, ?e mieszka?cy docenili to, co zosta?o zrobione przez ostatnie 4 lata i ?e po raz kolejny okaza?o si?, ?e ludzie maj? wiar? w nasze dzia?anie. Wygrali?my, bo prowadzili?my kampani? wyborcz? opart? na faktach, realnych osi?gni?ciach, na wspó?dzia?aniu, na szacunku do drugiego cz?owieka. Cztery lata temu szli?my do wyborów z has?em „Czas na zmiany” i te zmiany dzisiaj s? zauwa?alne, co docenili wyborcy. W tym roku towarzyszy?o nam has?em: „??czy nas Gmina Rad?ów”, ??czy nas dobro tej gminy, ??cz? nas ludzkie sprawy, ??czy nas duma, ?e jeste?my z Rad?owa i wiemy jakie miejsce powinno mie? nasze miasto i nasza gmina na mapie Polski – powiedzia? burmistrz Z. M?czka w swoim wyst?pieniu. Podzi?kowa? te? wszystkim za dotychczasow? wspó?prac?, jak równie? prosi? o dalsz? rzeteln? prac?.

Burmistrzowi gratulowano i sk?adano ?yczenia dalszej owocnej pracy na rzecz miasta i rad?owskiej gminy. Szczególne gratulacje nap?yn??y od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronis?awa Komorowskiego. - Pana wybór jest efektem spo?ecznego zaufania i poparcia, jakim obdarzyli Pana wyborcy. Wyrazy szczerego uznania kieruj? tak?e ku wybranym radnym gminy. Razem rozpoczn? Pa?stwo wa?n? i odpowiedzialn? prac? dla dobra ca?ej gminnej wspólnoty. Ka?de wybory nios? ze sob? nowe nadzieje i oczekiwania. Mieszka?cy wybieraj?c Pana i radnych wyrazili swoj? nadziej? na rozwi?zanie konkretnych problemów, na osi?gni?cie konkretnych celów, spe?nienie konkretnych obietnic. ?ycz? wi?c wytrwa?o?ci i umiej?tno?ci w d??eniu do realizacji planowanych i oczekiwanych przez spo?eczno?? gminy zada? i wyzwa?. ?ycz? uzasadnionej dumy z wygranych wyborów.

Sk?ad nowo wybranej Rady Miejskiej w Rad?owie – kadencja 2014-2018:

Piotr Kapera – przewodnicz?cy RM, Piotr ?mia?kowski, Jerzy ?urowski, Pawe? Jachimek (Rad?ów), Janusz Kuczek (Niwka), Barbara Marcinkowska, El?bieta Wi?niewska-Wo?niczka (Biskupice Rad?owskie), Bogdan Pad?o (Glów, Sanoka), Jan Kordela (??ka Siedlecka), Janusz Lechowicz (Zdrochec), Wies?aw G?owa (Przybys?awice), Bogdan Bujak (Zabawa), Antoni Kotapka (Wa? Ruda), Piotr Nasiadka (Wola Rad?owska) i Jan Kusior (Brze?nica).

Fotorelacja Zbigniew Marcinkowski