Niezwyk?a lekcja tolerancji

czwartek, 20 listopada 2014 11:14
SP Zdrochec

Tolerancja to dobrze znane nam s?owo, cz?sto na historii czy lekcjach wychowawczych pojawia?o si? to has?o. Oczywi?cie ch?tnie rozmawiali?my na ten temat i wydawa?o nam si?, ?e ju? wszystko w tej kwestii wiemy. By?a to jednak tylko teoria.

Tymczasem 18 listopada prze?yli?my prawdziw? lekcj? tolerancji, przybyli do nas bowiem podopieczni ?rodowiskowego Domu Pomocy Spo?ecznej w Siedlcu. Kilkunastoosobowy zespó? wystawi? dla nas przedstawienie w?a?nie o poszanowaniu inno?ci. W wielkim skupieniu ws?uchiwali?my si? w s?owa naszych go?ci; by?y one tak szczere, wzruszaj?ce i p?yn?ce prosto z serca, ?e niejednemu z nas zakr?ci?a si? ?ezka w oku. Pi?kne filozoficzne teksty piosenek ?piewanych przez utalentowan? solistk? wprowadzi?y nas jakby w inny, lepszy ?wiat. Szczególne wra?enie wywar? na nas jeden wiersz, zreszt? po mistrzowsku wyrecytowany przez jednego z go?ci. Zmusi? nas do my?lenia: kto tak naprawd? jest niepe?nosprawny, czy ten, kto ma chore r?ce, ale zawsze wyci?ga pomocn? d?o? do drugiego, czy ten ze zdrowymi, który je trzyma tylko dla siebie? Takiego skupienia, zas?uchania i ogromnego wyciszenia ju? dawno nie do?wiadczali?my w naszej szkole. Pe?ni wdzi?czno?ci nagrodzili?my aktorów gromkimi brawami. Pani dyrektor wr?czy?a go?ciom pami?tkowe podzi?kowania oraz uhonorowa?a placówk? z Siedlca zaszczytnym tytu?em Przyjaciela Szko?y.

Cieszymy si? bardzo, ?e nasi przyjaciele maj? tak wspania?e warunki w ich o?rodku. Na ogl?danym przez nas filmiku widzieli?my, ile ciekawych zaj?? i przyjemno?ci codziennie na nich czeka. Wielu z tych rzeczy te? chcieliby?my si? nauczy?, cho?by np. robótek na szyde?ku, czy smacznych wypieków. Gratulujemy pasji i rado?ci ?ycia. Deklarujemy przyja?? i ch?? wspó?pracy.

Wi?cej zdj?? na stronie www.zdrochec.pl

Zespó? Szko?y Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu

SP Zdrochec