wtorek, 19 kwietnia 2011 09:40

Rad?oW najnowszym numerze, przedstawiamy sto dni nowej w?adzy miasta i gminy w obszernym wywiadzie z burmistrzem Zbigniewem M?czk?. Przeczytacie w nim o wielu  problemach i podejmowanych dzia?aniach nowej w?adzy. Zwracamy te? Pa?stwa uwag? na wiele interesuj?cych artyku?ów autorstwa m.in.: prof. Ewy Danowskiej, Lucjana Ko?odziejskiego (przyjaciela z s?siedniej gminy Borz?cin), Józefa Trytka, Janiny Urbanek-Marsza?ek, Tadeusza Urbanka - inicjatora pierwszego w Rad?owie i jak?e udanego Turnieju Bryd?a Sportowego.

Z przyjemno?ci? informujemy o rozpocz?tej wspó?pracy z Kazimierzem Piotrowskim i rad?owiank? z Jaworzna, Barbar? Kostrzewa-Kolk?. Odkrywamy poetk? z Wa?-Rudy Mari? Borcz i oryginalne listy pisarza Henryka Worcella udost?pnione przez Antoniego Kurtyk? z Brze?nicy. Gratulujemy paniom: Danucie Sygnarowicz i Dorocie Stono, wyró?nionym w ma?opolskim konkursie „Kreatywni nauczyciele”. Nasi burmistrzowie zaproszeni zostali na presti?owe spotkanie z „Dziennikiem Polskim”, o czym tak?e donosimy. To kolejne powody do satysfakcji i dumy z niewyczerpanego potencja?u naszej rad?owskiej krainy.  O tym i wielu innych gestach, wydarzeniach, osobach, niezwyk?o?ciach informujemy w wiosennym ju? wydaniu pisma.

Oprócz przyjemnej lektury „Rad?a”, ?yczymy naszym Czytelnikom zdrowych, rodzinnych i prawdziwie wiosennych ?wi?t Wielkanocnych.