czwartek, 20 lutego 2014 09:28

FeriePodczas ferii zimowych nie warto by?o marnowa? czasu przed komputerem lub telewizorem. Kino, teatr, basen czy lodowisko to wyjazdy, które zaplanowa?o Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie na tegoroczne ferie.

Basen i lodowisko to atrakcje dzi?ki, którym mo?na by?o aktywnie sp?dzi? wolny czas od szkolnych zaj??.  Najbardziej obleganymi basenami by?y oczywi?cie baseny ze zje?d?alni?, które zapewni?y odpowiedni? dawk? adrenaliny. Du?ym zainteresowaniem cieszy?y si? te? baseny z hydromasa?em. Na lodowisku dzieci szala?y na ?y?wach – by? to niew?tpliwie ?wietnie sp?dzony czas przynosz?cy wiele rado?ci. Nie oby?o si? bez upadków ale mimo ma?ych „wywrotek” na twarzach dzieci zawsze królowa? u?miech. Podczas tegorocznej przerwy zimowej mo?na by?o równie? obejrze? na du?ym ekranie filmy w wersji 3D -  „W?drówki z Dinozaurami” oraz „Pi?karzyki rozrabiaj?”. Filmy budzi?y wiele emocji, zw?aszcza dinozaury, które wygl?da?y bardzo realistycznie. W drugim tygodniu ferii dzieci odwiedzi?y tak?e tarnowski teatr gdzie obejrza?y dwa spektakle – „Lokomotywa II” i „Ksi?ga Lasu”. Urok i magia teatru polega?y zw?aszcza na tym, ?e dzieci w sposób bezpo?redni mog?y obcowa? z aktorem czy scenografi?. Mia?y okazj? aktywnie uczestniczy? w spektaklu, nie by?y tylko widzami ale tak?e „aktorami” wspó?tworz?cymi spektakl. Pod ogromnym wra?eniem by?y zw?aszcza te dzieci, które po raz pierwszy by?y w teatrze.  Mamy nadziej?, ?e dzi?ki GCKiC w Rad?owie po tegorocznych feriach w g?owach i sercach najm?odszych mieszka?ców naszej gminy pozostan? niezapomniane wra?enia.