P?ATNE STA?E DLA NIEPE?NOSPRAWNYCH! Ruszy?a rekrutacja do TELEKARIERY

wtorek, 11 lutego 2014 09:47

Stypendia, p?atne sta?e, indywidualne doradztwo psychologiczne i zawodowe, w?asne laptopy oraz… szansa na normalne ?ycie. Ruszy?a rekrutacja do TELEKARIERY, nowatorskiego programu aktywizacji zawodowej osób niepe?nosprawnych oddechowo, kr??eniowo i ruchowo z Ma?opolski.

Projekt TELEKARIERA powsta? z my?l? o osobach z orzeczeniem o niepe?nosprawno?ci, którym zale?y na rozwoju swojej kariery i do?wiadczeniu zawodowym. W tym roku mo?e wzi?? w nim udzia? 50 osób, a rekrutacja potrwa do ko?ca kwietnia.

To ju? IV edycja projektu – do tej pory do Telekariery w??czy?y si? 153 osoby, a ponad po?owa z nich dosta?a p?atne sta?e!

Co umo?liwia projekt?

Ka?dy uczestnik Telekariery w trakcie jednego roku mo?e wzi?? udzia? w ró?norodnych formach  wsparcia i pomocy indywidualnej. Korzysta ze szkole? z zakresu przedsi?biorczo?ci, obs?ugi komputera czy kreatywnego my?lenia, warsztatach samorozwojowych i kursach zawodowych. Po wakacjach wybrani uczestnicy odbywaj? p?atne 3-miesi?czne sta?e zawodowe na stanowiskach dostosowanych do ich kompetencji i preferencji zawodowych.

Uczestników b?dzie wspiera? tak?e psycholog i prawnik. Dodatkowo mo?na skorzysta? z us?ug asystenta osoby niepe?nosprawnej czy opiekuna do dzieci (dla dzieci do 7 roku ?ycia). Projekt gwarantuje równie? specjalistyczny transport wed?ug indywidualnych potrzeb oraz zwrot kosztów dojazdu.

Dla kogo?

Do programu mog? zg?asza? si? osoby z wa?nym orzeczeniem o niepe?nosprawno?ci zwi?zanej z chorobami uk?adu oddechowego, kr??enia lub ruchu, które mieszkaj? w Ma?opolsce (zameldowanie nie jest wymagane), nie maj? pracy lub ucz? si? w trybie niestacjonarnym.

- Jestem przyk?adem na to, ?e kiedy wydaje si?, ?e nic ciekawego ju? ci? nie spotka, okazuje si?, ?e tak naprawd? jest wr?cz odwrotnie i ?ycie (pomimo pewnych ogranicze?) dopiero si? zaczyna – mówi 30-letnia Kinga, która dzi?ki Telekarierze odby?a sta? w firmie marketingowej.

Projekt TELEKARIERA organizowany jest przez Stowarzyszenie WIOSNA we wspó?pracy z Fundacj? Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydoz? MATIO oraz Uni? Europejsk?.

Wi?cej informacji znajduje si? na www.telekariera.pl

Kontakt dla uczestników:

Sylwia Lewi?ska