piÄ…tek, 25 marca 2011 11:53

Spotkanie z kultur? (fot. Daniel Kopacz) Wystawa fotografii Konrada Wójcika, promocja rodzinnego tomu poezji „Pi?kno odnalezione” oraz prezentacje muzyczne Czes?awa Pacha i Piotra Kity z?o?y?y si? na „Wieczór z kultur?” zorganizowany przez Miejsk? Bibliotek? Publiczn? w Rad?owie.

Autorska wystawa fotografii Konrada Wójcika z Olesna by?a wiod?cym tematem wieczoru z kultur?. Jego prace ods?aniaj? otaczaj?ce nas, a zazwyczaj niedostrzegane, pi?kno. Z du?? wra?liwo?ci? fotografuje ludzi, architektur? i przyrod?. Interesuj?cej wystawie towarzyszy?y muzyczne popisy rad?owskiego saksofonisty Czes?awa Pacha i Piotra Kity z Tarnowa, który m.in. ?piewa? standardy muzyki rozrywkowej. Z kolei Barbara Wójcik, poetka i malarka z Olesna (na co dzie? dyrektorka Publicznego Gimnazjum) odczyta?a swój wiersz dedykowany miastu Rad?owowi. Prezentowane prace fotograficzne oraz tom poezji rodzinnego autorstwa Barbary i Konrada (syna) Wójcików mo?na zakupi? w bibliotece.
Spotkania z kultur?, to nowy projekt rad?owskiej biblioteki na rok 2011, oferuj?cy cykl prezentacji muzyczno-poetyckich, wystawienniczych oraz spotka? z wybitnymi lud?mi kultury, nauki i sportu. Oferta adresowana do mieszka?ców b?dzie dobierana tak, aby zainteresowa?a zarówno najm?odszych, m?odzie?, doros?ych i seniorów.

Fotografia: Daniel Kopacz