Kol?dowanie w ?abnie

poniedziaÅ‚ek, 27 stycznia 2014 16:46

Kol?dowanie w ?abnieW dniach 21 i 22 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w ?abnie odby? si? XVIII Regionalny Konkurs Kol?d i Pastora?ek. W konkursie tym udzia? wzi?li uczniowie Zespo?u Szkó? z Rad?owa, zajmuj?c czo?owe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej 10-12 lat (zespo?y) uczniowie z naszej szko?y zdobyli III miejsce.

Sk?ad zespo?u to:

Aleksandra Lechowicz – wokal
Daria ?urowska – wokal
Adrian Kowal – piano
Krystian Ho?da – perkusja
Damian ?oboda – saksofon altowy
Zespó? zagra? i za?piewa? pastora?k? „Jad? kol?dnicy, jad?”.
W tej samej kategorii zaprezentowa? si? równie? duet wokalny Marcin Zwierzy?ski i Rafa? Juszczyk, który wykona? kol?d? „ Bóg narodzi si?”.
W kategorii wiekowej 13-16 lat (soli?ci) II miejsce wy?piewa?a Dominika Kuku?ka pastora?k? „Dumna nocka”.

W kategorii wiekowej 13-16 lat(zespo?y) I miejsce zdoby? zespó? wokalno-instrumentalny w sk?adzie: Dominika Koco? - wokal
Joanna Jachimek - skrzypce
Maciej Buchacz -tr?bka
Dawid Kuklewicz - saksofon sopranowy
Marcin Lechowicz– saksofon tenorowy
Zespó? wykona? pastora?k? „Z?ota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Odbiór nagród i dyplomów nast?pi? podczas koncertu laureatów w dniu 26.01.2014 r.
Tegoroczny konkurs sta? na bardzo wysokim poziomie, w ka?dej kategorii wiekowej zaprezentowa?o si? du?o uczestników.
Tym bardziej ciesz? osi?gni?cia uczniów naszej szko?y, których przygotowa? nauczyciel muzyki Miros?aw Patulski.