piÄ…tek, 17 stycznia 2014 18:43

Opowie?ci o podró?achMieszka?cy ziemi rad?owskiej coraz cz??ciej podró?uj? po Europie i ?wiecie i nie tylko w celach zarobkowych. Turystycznie odwiedzaj? coraz bardziej odleg?e zak?tki ?wiata i ch?tnie dziel? si? wra?eniami z podró?y.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rad?owie rozpocz??a wi?c nowy cykl spotka? „Opowie?ci o podró?ach”. Go?ciem pierwszego w tym cyklu spotkania by?a Tatiana Szwiec z Woli Rad?owskiej, która opowiada?a o podró?y do Ameryki Pó?nocnej.

Pani Tatiana pod koniec ubieg?ego roku odby?a turystyczn? podró? do Stanów Zjednoczonych. Interesuj?co i z humorem opowiada?a go?ciom spotkania o swojej  wyprawie na ameryka?ski kontynent. Podzieli?a si? wra?eniami z pobytu m.in. w Kalifornii, Hollywood, Santa Monica, Malibu, Las Vegas, Beverly Hills i Arizonie. Publiczno?? mia?a okazj? te? do obejrzenia niezwyk?ych zdj?? parków narodowych, w tym Wielkiego Kanionu. Subteln? opraw? muzyczn? spotkania zapewni? duet Dorota i Maciek Kalitowie z Marcinkowic. Bibliotekarze dzi?kuj? pa?stwu Tatianie i Józefowi Szwiecom za pe?en uroku wieczór i sponsoring spotkania, a panu Stanis?awowi Flikowi z Glowa za mo?liwo?? prezentacji monumentalnych fotokronik.

Na kolejne opowie?ci o podró?ach, które odb?d? si? pocz?tkiem lutego, Miejski Klub Przyjació? Biblioteki, zaprosi? pa?stwo Mari? i Tadeusza Jachimków z Rad?owa, którzy opowiedz? o niezwyk?ej podró?y do Indii. W planowanym spotkaniu udzia? we?mie polsko-indyjskie ma??e?stwo z Brzeska.