Dotacje na za?o?enie w?asnej firmy

Å›roda, 08 stycznia 2014 11:22

Projekt jest wspó?finansowany przez Uni? Europejsk? w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.

Okres realizacji projektu: 01.11.2013 – 30.06.2015

Projekt "Dobre perspektywy" jest realizowany przez firm? CONSULTOR Sp. z o.o. w ramach Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki, Priorytet VI "Rynek pracy otwarty dla wszystkich", Dzia?anie 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsi?biorczo?ci i samozatrudnienia” na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urz?dem Pracy w Krakowie. Celem projektu jest zwi?kszenie poziomu przedsi?biorczo?ci i samozatrudnienia w podregionie tarnowskim poprzez za?o?enie i funkcjonowanie przedsi?biorstw przez 35 osób (25K,10M).

Projekt skierowany jest do 40 osób fizycznych (28K, 12M) pozostaj?cych bez zatrudnienia, pe?noletnich w wieku do 25 lat, zamierzaj?cych rozpocz?? prowadzenie Dzia?alno?ci Gospodarczej na terenie województwa ma?opolskiego, zamieszkuj?cych (w rozumieniu Kodeksu Cywilnego) na obszarze województwa ma?opolskiego w powiecie m. Tarnów, brzeskim, tarnowskim  i d?browskim.

• z udzia?u w projekcie b?d? wy??czone osoby, które posiada?y wpis do rejestru Ewidencji Dzia?alno?ci Gospodarczej/Centralnej Ewidencji i Informacji o Dzia?alno?ci Gospodarczej (CEIDG), by?y zarejestrowane w Krajowym Rejestrze S?dowym lub prowadzi?y dzia?alno?? na podstawie odr?bnych przepisów (w tym m.in. dzia?alno?? adwokack?, komornicz? lub o?wiatow?) w okresie 12 miesi?cy poprzedzaj?cych dzie? przyst?pienia do projektu.

Us?ugi:

W ramach projektu „Dobre perspektywy” b?d? realizowane nast?puj?ce us?ugi:

1)      Diagnoza potrzeb szkoleniowych:

a)      Ocena poziomu wiedzy Uczestników z zakresu zak?adania dzia?alno?ci gospodarczej - 1h/os

b)      Ocena poziomu umiej?tno?ci tworzenia biznesplanu – 1h/os

2)      Wsparcie szkoleniowo-doradcze o charakterze podstawowym:

a)      Szkolenie z zakresu prowadzenia dzia?alno?ci gospodarczej „ABC Przedsi?biorczo?ci” – 50h/grup?

3)      Przyznanie ?rodków finansowych na rozwój przedsi?biorczo?ci:

a)      Wsparcie finansowe zostanie przyznane 35 osobom (25 kobietom i 10 m??czyznom), spo?ród wszystkich 40-tu osób, których biznesplany otrzymaj? najwy?sz? ocen? dokonan? przez 2 niezale?nych cz?onków KOW. Wsparcie to b?dzie wyp?acone jednorazowo, w wysoko?ci maksymalnie 25 000,00 z? na jedn? osob?.

4)      Wsparcie pomostowe:

Udzielane po zarejestrowaniu Dzia?alno?ci Gospodarczej od dnia zawarcia z Uczestnikiem projektu umowy o udzieleniu wsparcia pomostowego.

a)      Indywidualne konsultacje specjalistyczne ze specjalistami z zakresu marketingu, prawa i ksi?gowo?ci dla 35 osób, które otrzyma?y dotacje  - 6h/os

b)      Finansowe wsparcie pomostowe podstawowe w wysoko?ci maksymalnie 800,00 z?/osob? wyp?acane przez pierwsze 6 miesi?cy funkcjonowania wszystkich za?o?onych przez Uczestników projektu dzia?alno?ci gospodarczych

Finansowe wsparcie pomostowe przed?u?one w wysoko?ci maksymalnie 800,00 z?/osob? wyp?acane dla 11 osób, przez kolejne 6 miesi?cy funkcjonowania  za?o?onych w ramach projektu dzia?alno?ci gospodarczych, które pomimo otrzymanego dot?d wsparcia finansowego, w dalszym ci?gu niezbyt dobrze radz? sobie na rynku.

Uczestnicy projektu:

Uczestnikami projektu b?d? osoby fizyczne pozostaj?ce bez zatrudnienia zamierzaj?ce rozpocz?? prowadzenie dzia?alno?ci gospodarczej na terenie województwa ma?opolskiego z nast?puj?cych powiatów: m. Tarnów, brzeski, tarnowski, d?browski, znajduj?ce si? na terenie województwa ma?opolskiego.

W tym:

• 100% Uczestników zamieszkuj?cych na terenie województwa ma?opolskiego w powiecie: m. Tarnów, tarnowskim, brzeskim lub d?browskim
  • 100% Uczestników, b?d? stanowi?y osoby pe?noletnie do 25 roku ?ycia
  • Min. 50% Uczestników (14K, 6M), b?d? stanowi?y osoby z terenów wiejskich
  • 24 Uczestników (17K, 7M) b?d? stanowi?y osoby bezrobotne, natomiast 16 Uczestników (11K, 5M) b?d? stanowi?y osoby nieaktywne zawodowo

Biuro projektu w Tarnowie
ul. Rynek 22