Spotkanie ze ?w. Miko?ajem

poniedziaÅ‚ek, 16 grudnia 2013 10:58

Spotkanie ze ?w. Miko?ajemUrz?d Miejski w Rad?owie przy wspó?pracy ze Stowarzyszeniem na rzecz przeciwdzia?ania zjawiskom patologii spo?ecznej oraz wspierania rodziny „AMOS”, w dniu 8 grudnia 2013 r. zorganizowa? dla dzieci spotkanie ze ?w. Miko?ajem. Spotkanie odby?o si? w budynku Ochotniczej Stra?y Po?arnej w Rad?owie, a uczestniczy?o w nim  ponad 150 dzieci wraz z rodzicami z ca?ej Gminy. Sanie ?w. Miko?aja by?y zbyt ma?e wi?c uczestników spotkania  przywióz? specjalnie uruchomiony na ten dzie? miko?ajkowy autobus. ?w. Miko?aj opowiedzia? dzieciom swoj? prawdziw? histori? pt.” Z Miry do Laponii”, a Ci, który s?uchali  go najuwa?niej i potrafili odpowiedzie? na zagadki, dostali s?odkie nagrody. Nasz Miko?aj okaza? si? bardzo utalentowany , przygrywa? do kol?d na gitarze i melodyce  a jedna z jego ?nie?ynek anielskim g?osem ?piewa?a i zach?ca?a do ?piewu dzieci. Kolejna ze ?nie?ynek na pro?b? zm?czonego, staruszka ?w. Miko?aja opowiedzia?a dzieciom bajk? pt. „Kiedy rózga, kiedy prezenty, czyli przed czym krasnoludki ostrzega?y Królewn? ?nie?k? „?nie?ynka  wyja?ni?a i ostrzeg?a dzieci przed fa?szywymi prezentami, które w  dzisiejszych czasach próbuj? proponowa? nam fa?szywi przyjaciele.  Po przestrogach nadszed? czas na PRAWDZIWE PREZENTY ! ?w. Miko?aj tak?e dosta? niespodziewany, wzruszaj?cy prezent od Kacperka, który w imieniu dzieci  za?piewa? dla Niego pastora?k?. Urz?d Miejski godnie reprezentowa? Pan Piotr Kapera, Przewodnicz?cy Rady Miejskiej, który wspomóg? w rozdawaniu prezentów zapracowanego ?w. Miko?aja.

Widoku szcz??liwych dzieci nie sposób opisa?. Spe?ni?y si? s?owa Janusza Korczaka, który mawia?:

„Kiedy ?mieje si? dziecko, ?mieje si? ca?y ?wiat ”

Edyta Ko?uch