poniedziaÅ‚ek, 09 grudnia 2013 09:53

Klasa II z Biskupic Rad?owskich4 grudnia 2013 r. uczniowie klasy II z Niepublicznej Szko?y Podstawowej im. St. Mierzwy w Biskupicach Rad?owskich w ramach projektu edukacyjnego „Moja ma?a Ojczyzna” pod czujnym okiem wychowawczyni mgr El?biety Mi? wyruszyli na wycieczk? do siedziby miasta Rad?owa. Celem wycieczki by?o poznanie urz?dów pa?stwowych, które funkcjonuj? w mie?cie. Wycieczka by?a o tyle atrakcyjniejsza, ?e odbywa?a si? publicznym ?rodkiem komunikacyjnym.

Po dotarciu do celu uczniowie ogl?dn?li Rynek. Zwrócili uwag? na ciekaw? architektur? budynku Centrum Informacji Turystycznej i na pomnik Tadeusza Ko?ciuszki. Pierwszym etapem by? Ratusz, na którym znajduje si? herb Rad?owa, który  dzieci bardzo szybko zauwa?y?y. Uczniowie mieli mo?liwo?? zobaczy?, jakie instytucje mieszcz?  si? w budynku Ratusza.

Kolejny punkt to wizyta w Urz?dzie Pocztowym. Pani Stanis?awa Kuczek – naczelnik poczty bardzo serdecznie przyj??a grup? wycieczkowiczów. Uczniowie mogli z bliska przyjrze? si? pracy pracowników poczty. Poznali prac? pa? w okienkach pocztowych, ale równie? zobaczyli, jak wygl?da sortownia listów i jak do swojej pracy przygotowuj? si? dor?czyciele. Uczniowie z entuzjazmem ogl?dali urz?dzenia pocztowe oraz niektóre z nich mogli obs?u?y?. Na po?egnanie uczniowie zostali obdarowani s?odko?ciami i pocztowymi gad?etami. Wizyta w Urz?dzie Pocztowym na d?ugo zapadnie w pami?ci uczniów.

Nast?pny punkt wycieczki - to wizyta w Urz?dzie Miejskim. Dzi?ki uprzejmo?ci i go?cinno?ci pana Burmistrza Zbigniewa M?czki mali mieszka?cy naszej gminy mieli mo?liwo?? zwiedzi? gabinet w?odarza. Z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem ogl?dali puchary licznie zgromadzone w gabinecie i s?uchali  historii z nimi zwi?zanych. Oprócz s?odko?ci, którymi cz?stowa? swoich niezapowiedzianych, ma?ych go?ci pan Burmistrz, uczniowie wzi?li udzia? w te?cie ze znajomo?ci zabytków Ziemi Rad?owskiej. Najwi?kszym prze?yciem dla uczniów by?a chwila, w której mogli dotkn?? i potrzyma? w swoich d?oniach "klucz do bram miasta”. Ka?dy ucze? otrzyma? z r?k pana Burmistrza d?ugopis z logo Urz?du Miejskiego. Spotkanie zako?czy?o si? pozowaniem do pami?tkowego zdj?cia. To spotkanie by?o du?ym prze?yciem dla uczestników wycieczki.

W mi?ej atmosferze, przy s?onecznej pogodzie czas szybko mija. Pe?ni niezapomnianych wra?e? oraz bardzo szcz??liwi uczniowie powrócili do swojej „ma?ej ojczyzny”- Biskupic Rad?owskich.