wtorek, 29 października 2013 08:55

Anna Dymna i Józef Baran w Rad?owie

Go??mi kolejnego spotkania w cyklu „Gwiazdy w mie?cie” byli: s?awna aktorka Anna Dymna i wybitny polski poeta Józef Baran. Miejsce spotkania, na które wybrano nieprzypadkowo sal? balow? pa?acu Dola?skich sprawi?o, ?e klimat poetyckiej biesiady przybra? form? rad?owskiego salonu poezji. Prezentowane wiersze i teksty literackie przez Ann? Dymn? oraz poet? z Krakowa, ur. w Borz?cinie, przeplatane by?y balladowymi utworami Moniki Kuty i Piotra Niedojad?y. W ustach Anny Dymnej,  jak sam poeta przyznaje, wiersze pulsowa?y ciep?em, nabiera?y g??bi i szlachetnego wyrazu… W tej wyj?tkowej scenerii burmistrz Zbigniew M?czka - po raz pierwszy - przyzna? osobom wspieraj?cym dzia?alno?? kulturaln? tytu? „Mecenasa Kultury Miasta i Gminy Rad?ów”. Presti?owymi tytu?ami uhonorowano: prezesa firmy „Witospol” Józefa Szwieca i prezesa firmy „Tar-Krusz” Zdzis?awa Gawina.

Wyró?niono te? niezwyk?ych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rad?owie. Okoliczno?ciowe adresy podpisane i wr?czone zosta?y przez Ann? Dymn? i Józefa Barana. Otrzymali je: Henryk Szczepa?ski z Przybys?awic, Danuta Giza-Kordek z Glowa, Agnieszka Kuklewicz z Rad?owa oraz Justyna Bajorek i Amelia P?cak równie? z Rad?owa. Wyró?nionym czytelnikom w?odarz miasta Z. M?czka wr?czy? barwne albumy o rad?owskiej gminie.

Spotkanie by?o te? okazj? do promocji najnowszego dzie?a J. Barana „Spadaj?c, patrze? w gwiazdy”. W?ród publiczno?ci pozosta? pewien niedosyt, spowodowany ma?? ilo?ci? przygotowanych egz. do sprzeda?y. T?  luk? wype?ni sie? bibliotek w gminie, w których dzie?a mo?na wypo?ycza?. Organizatorzy zdumieni byli zaskakuj?co du?? frekwencj? spotkania. Wszystkim uczestnikom dzi?kujemy za pi?knie stworzony poetycki wieczór.

Fotorelacja ?ukasz M?czko

Fotorelacja M. Pochro?