Wieniec z Brze?nicy na Ma?opolskich Do?ynkach

Å›roda, 11 wrzeÅ›nia 2013 13:02

doz

Wieniec wykonany przez so?ectwo Brze?nica uczestniczy? 8 wrze?nia br. w Do?ynkach Ma?opolskich, które odby?y si? w miejscowo?ci Rodaki, gmina Klucze, powiat olkuski. Po uroczystej Mszy ?w. i po?wi?ceniu wie?ców do?ynkowych, barwny korowód do?ynkowy mieni?cy si? bogactwem strojów regionalnych, jak równie? ró?norodno?ci? muzyki ludowej przeszed? pi?knie ustrojonymi ulicami miejscowo?ci Rodaki na pobliski plac wokó? miejscowej OSP, gdzie odby?y si? dalsze uroczysto?ci.

??cznie podczas do?ynek prezentowa?o si? 77 wie?ców do?ynkowych, bowiem równocze?nie odby?y si? do?ynki ma?opolskie, powiatowe oraz gminne. W?ród tak du?ej liczby wie?ców wieniec z so?ectwa Brze?nica jak i ca?a grupa do?ynkowa prezentowa?a si? przepi?knie, jednak decyzj? jury konkurs wygra? wieniec nie nale??cy do naszej gminy. Nale?y nadmieni?, i? komisja konkursowa mog?a wytypowa? tylko po jednym wie?cu w kategorii wieniec wspó?czesny i tradycyjny. Humor jednak nie opu?ci? mieszka?ców Brze?nicy uczestnicz?cych w tegorocznych Do?ynkach Ma?opolskich i pe?ni wra?e? oraz nowych do?wiadcze? powrócili do codziennych obowi?zków.