piÄ…tek, 30 sierpnia 2013 17:57

Pogrzeb27 sierpnia spo?eczno?? parafialna Zdrochca oraz ziemi rad?owskiej po?egna?a najstarsz? mieszkank? gminy - stutrzyletni? ?.p. Weronik? Spind?. Ho?d zmar?ej z?o?y? równie? burmistrz Zbigniew M?czka.

- W jej d?ugim ?yciu, najwa?niejszy by? Chrystus. Cz?owieka obdarza?a dobrem i szacunkiem. Dzi?ki tej zasadzie Jej ?ycie, jak równie? rodziny, uk?ada?o si? pomy?lnie. Dzieci wychowywa?a w atmosferze dobra, dyscypliny i ci??kiej pracy… – tak wspomina? w homilii o zmar?ej ks. proboszcz Stanis?aw Biskup, przytaczaj?c ponadto wzruszaj?cy wiersz o matce.

?.p. Weronika Spinda prze?y?a najwi?ksze zawieruchy wojenne XX w. oraz bied? i tyrani? powojenn?. Mimo tych ci??kich do?wiadcze? ?yciowych, ludziom okazywa?a rado?? i pogod? ducha. Tak te? by?o podczas zesz?orocznych urodzin, kiedy odwiedzili?my dostojn? Jubilatk?.

W ceremonii ostatniego po?egnania, niebo przybra?o niebieskich barw, a zachodz?c s?o?ce, delikatnymi strumieniami z?ota, ociepli?o ju? wcze?niej wyciszon? przestrze? i miejsce Jej wiecznego spoczynku.