wtorek, 09 lipca 2013 06:48

Turniej TymbarkuM?odzi podopieczni trenera Marka Kowalika po zwyci?stwie w turnieju powiatowym ?wietnie spisali si? w fina?ach rozgrywanych w Tarnowie na boiskach MKS Tarnovia, wygrywaj?c wszystkie swoje mecze, pokonuj?c w finale zespó? z Gromnika i awansowali do fina?ów Ma?opolski rozegranych na boiskach zespo?u KS Tymbark.

Losowanie nie by?o udane, poniewa? przysz?o nam gra? na bardzo z?ym boisku rezerwowym tego Klubu, co utrudnia?o gr?. W pierwszym meczu ch?opocy trafili na zwyci?zców z powiatu krakowskiego zespó? ze Skawiny. Pomimo, i? byli?my lepszym zespo?em tego dnia u ch?opców bardzo szwankowa?a skuteczno??. Zespó? ze Skawiny wygra? 3:0, ale ten wynik móg?by by? w?a?nie inny gdyby nie fatalne warunki w jakich przysz?o gra? oraz skuteczno?? w wyka?czaniu akcji. W nast?pnym meczu z najlepsz? dru?yn? powiatu nowotarskiego SP Rokiciny Podhala?skie oraz z najlepsz? dru?yna powiatu limanowskiego SP Dobra ch?opcy wygrali lecz to nie da?o awansu do najlepszej ósemki województwa Ma?opolskiego, gdy? zabrak?o 3 bramek by awansowa? z drugiego miejsca.

Jednak pomimo takich wyników miejsca, na których uplasowali si? m?odzi ch?opcy czyli 9-12 stanowi powód do dumy dla ch?opców i trenera Marka Kowalika, poniewa? ?wiadczy to o ich ci??kiej pracy. Reprezentuj? Oni nasz? Gmin? ju? na szczeblu fina?ów województwa Ma?opolskiego.

Sk?adamy podzi?kowania Prezesowi Klubu LUKS Rad?ovii Rad?ów Piotrowi Kani, Panu Dyrektorowi ZS w Rad?owie Markowi Urbankowi oraz Panu Burmistrzowi Zbigniewowi M?czce, dzi?ki którym ch?opcy mogli pojecha? na fina?y.

Wyniki Fina?u Powiatowego:

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – Lisek Lisia Góra 5:1 (Schab Sebastian x2, Piotrowski Tomasz, Garncarz Patryk, B?oniarz Sebastian)

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – UKS Ple?na 3:1 (B?oniarz Sebastian x2, ?led? Marcin)

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – SP Wojnicz 4:0 (B?oniarz Sebastian x2, Garncarz Patryk, Schab Sebastian)

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – Gromnik 2:0 (B?oniarz Sebastian, Bieryt Bart?omiej)

Wyniki Fina?u Wojewódzkiego:

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – SP Skawina 0:3

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – SP Rokiciny Podhala?skie 4:3 (Kumorek Marcin x2, ?led? Marcin, Jonak Karol)

LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów – SP Dobra 5:0 (B?oniarz Sebastian x3, Kumorek Marcin, Jonak Karol)

Sk?ad LUKS Rad?ovia Rad?ów/SP Rad?ów: B?oniarz Sebastian, Bro?ek Miko?aj, Czermak Norbert, ?led? Marcin, Schab Sebastian, Garncarz Patryk, Jonak Karol, Kumorek Marcin, Piotrowski Tomasz, Bieryt Bart?omiej, Nowak Bartosz