Puchary rozdane...

poniedziaÅ‚ek, 01 lipca 2013 14:35

TurniejI Dekanalny Turniej Pi?ki Siatkowej dobieg? ko?ca. Turniej odby? si? na nowo otwartym kompleksie sportowym "Orlik" przy Zespole Szkó? w Zabawie na podsumowanie ca?orocznej pracy m?odzie?y z dekanatu a tak?e na przywitanie wakacji.

Wiemy ju?, kto zas?uguje na tytu? najlepszej dru?yny dekanatu Rad?ów. Puchar Ksi?dza Dziekana Bogdana Walerowskiego i z?ote medale wywalczy?a grupa VT z Rad?owa. Puchar Ksi?dza Kustosza Zbigniewa Szostaka i srebrne medale zyskali siatkarze z Przybys?awic, za? puchar Dekanalnego Duszpasterza M?odzie?y Ksi?dza Marcina Minorczyka wraz z br?zowymi medalami otrzyma?a m?odzie? z Zabawy.

Poza tym organizatorzy przyznali równie? honorowe tytu?y. Decyzj? s?dziego mgr Piotra Kozio?a najlepszym zawodnikiem zosta? Daniel ?liwa z Rad?owa, za? najlepsz? zawodniczk? Katarzyn? K?y? z Przybys?awic.

Po uroczystym rozdaniu nagród m?odzi sportowcy rozjechali si? do domów.
Dzisiejsze spotkanie przesz?o ju? do historii. Niezapomniane emocje mu towarzysz?ce z pewno?ci? jednak pozostan? na d?ugo w pami?ci m?odych sportowców. Mamy nadziej?, ?e tym pozytywnym akcentem m?odzie? rozpocznie czas wakacji, prze?ywany w duchu twórczego, sportowego wypoczynku.

I Dekanalny Turniej Pi?ki Siatkowej zaszczycili nas swoj? obecno?ci?: Ks. dr Pawe? Górski - Dyrektor Wydzia?u Duszpasterstwa Dzieci i M?lodzie?y Kurii Diecezjalnej w Tarnowie; Ks. Bogdan Walerowski - Dziekan Dekanatu Rad?ów; Ks. Zbigniew Szostak - Kustosz Sanktuarium b?. Karoliny w Zabawie; Ks. Piotr ?cipie? i Ks. Marek Kita - z parafii Zaborów; Ks. Jakub Misiak - wikariusz z Wojnicza; Ks. Tomasz Fajt - neoprezbiter z Rad?owa; Wioletta Dzik - Dyrektor Zespo?u Szkó? w Zabawie; Konrad Rudzi?ski - Kierownik Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli z Rad?owa.

My?l?, ?e to nie ostatni turniej jaki zosta? zorganizowany na tym orliku. Dzi?kuje Wam wszystkim za przybycie i za pi?kn? i kulturaln? rywalizacj? - powiedzia? na zako?czenie turnieju ks. Marcin Minorczyk

Sponsorami turnieju byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, rekreacji i Turystyki "START" z Rad?owa oraz Piekarnia "U Micha?a" z Przybys?awic.

RDN Ma?opolska i Tarnowski Go?? Niedzielny patronowa?o temu wydarzeniu.