Pierwszy Turniej Bryd?a Sportowego Parami

czwartek, 03 marca 2011 10:38

Pierwszy Turniej Bryd?a Sportowego ParamiNa turniej do pa?acu Dola?skich przybyli wytrawni zawodnicy z Tarnowa, D?bicy i Rad?owa. Przy bryd?owym stoliku zasiad? te? burmistrz Rad?owa pan Zbigniew M?czka. Pierwsze miejsce zaj??a para Dmochowski-Szko?ut tu? za nimi uplasowa?a si? para Jurkiewicz-Skotlarski. Z par rad?owskich najlepsze wyniki osi?gn?li Ma?lak – K?dziela. Najlepsi otrzymali puchary oraz ksi??ki ufundowane przez dyrektora Józefa Trytka.

Podkre?li? nale?y udzia? w Turnieju Franciszka K?dzieli, nestora rad?owskich bryd?ystów i jednocze?nie kolegi szkolnego ?.p. Czes?awa Kuklewicza, rad?owskiego arcymistrza bryd?owego, reprezentanta Polski z lat 60-tych ub. wieku.  Pan Franciszek dzieli? si? wspomnieniami o Czes?awie, a jednocze?nie by? fundatorem prywatnych nagród w postaci w?asnor?cznie wykonanych w drewnie rad?owskich widoków – pi?kny gest.

Wszyscy zawodnicy byli pod wra?eniem miejsca, w którym rozegrano turniej i profesjonalizmu jego przygotowania. Wielkie w tym zas?ugi pana Tadeusza Urbanka, rad?owianina z D?bicy, który by? inicjatorem turnieju.