WAKACYJNA MA?OPOLSKA W OBIEKTYWIE SENIORA

wtorek, 25 czerwca 2013 08:20

2. Wakacyjna Ma?opolska w ObiektywieStowarzyszenie Przyjació? Nowej Huty zaprasza osoby w wieku 50+ do udzia?u w drugiej edycji konkursu fotograficznego realizowanego w ramach projektu  2. Wakacyjna Ma?opolska w obiektywie seniora. Nabór prac odbywa? si? b?dzie w 3 kategoriach: a) Plenery Ma?opolski, b) Obiekty Ma?opolski, c) Ma?opolskie Wydarzenia. Ka?dy uczestnik konkursu mo?e zg?osi? w okresie od 1 lipca do 22 wrze?nia 2013 r. tylko 1 prac?. Oceny prac dokona specjalnie powo?ane jury. Przewidziano równie? dodatkow? nagrod? dla najlepszej fotografii  wy?onionej w g?osowaniu internautów. Szczegó?owe zasady uczestnictwa mo?na znale?? w regulaminie, który dost?pny jest na stronie Stowarzyszenia www.przyjacielenowejhuty.pl.

Osoby chc?ce pozna? tajniki fotografii czy podstawy obróbki zdj?? cyfrowych, Stowarzyszenie zaprasza w lipcu na bezp?atne warsztaty (podstawy fotografii i obróbka zdj?? cyfrowych). W programie zaj?? z podstaw fotografii znajd? si? m.in. takie zagadnienia jak: budowa aparatu fotograficznego, praca z lamp? b?yskow?, przes?ona a czas na?wietlania, automatyczne i r?czne nastawianie ostro?ci, sposoby pomiaru ?wiat?a, korekcja ekspozycji, balans bieli, czu?o?ci ISO, etc. Natomiast na warsztatach z obróbki zdj?? cyfrowych b?dzie mo?na nauczy? si? jak otwiera?, zapisywa? i edytowa? zdj?cia (kontrast, poziomy, krzywe, cienie, zmiana kolorystyki, rozdzielczo??, filtry), pracowa? na maskach, warstwach czy z przybornikiem i opcjami poszczególnych narz?dzi (kadrowanie, prostowanie, ?atka, skalpel, stempel).

Zg?oszenia na warsztaty przyjmowane s? osobi?cie do 10 lipca br. lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków), od poniedzia?ku do pi?tku w godzinach 9.00-15.00. Na warsztatach nale?y mie? cyfrowy aparat fotograficzny.

Projekt zako?czy gala fina?owa, podczas której zostan? wr?czone nagrody i zaprezentowane prace konkursowe.  Natomiast, by najlepsze prace mog?o obejrze? jak najszersze grono publiczno?ci, w tym roku równie? w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Ma?opolskiego.

Partnerami Wakacyjnej Ma?opolski w obiektywie seniora s?: O?rodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Szko?a Aspirantów Pa?stwowej Stra?y Po?arnej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Patronat Honorowy nad projektem obj?? Marek Sowa – Marsza?ek Województwa Ma?opolskiego.

Informacje o konkursie, a tak?e regulamin mo?na uzyska? w siedzibie Stowarzyszenia Przyjació? Nowej Huty (os. Centrum A 6a w Krakowie), telefonicznie (12 644 68 10 wew. 25,

0 518 659 075) lub mailowo ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Seniorze, poka? ca?ej Polsce jak pi?kna jest wakacyjna Ma?opolska!

Karta zg?oszenia