Zbigniew M?czka z tytu?em Mecenasa Futbolu

czwartek, 06 czerwca 2013 08:38

boniek

Do podnios?ej uroczysto?ci z udzia?em ok. 150 osób dosz?o 4 czerwca br. w Pa?acu Wielopolskich Urz?du Miasta Krakowa. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów oraz Ma?opolski Zwi?zek Pi?ki No?nej postanowi?y uhonorowa? najbardziej zas?u?onych samorz?dowców i sponsorów, nadzwyczaj przychylnych pi?ce no?nej. Odznaczonych zosta?o ponad 70 osób, a w?ród nich Pan Zbigniew M?czka – Burmistrz Rad?owa. Wyró?nienie wr?czy? Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Uroczysto?? wr?czenia odznacze? u?wietnili pos?anki i pos?owie Sejmu RP: Katarzyna Matusik-Lipiec, Jerzy Fedorowicz, Jaros?aw Gowin oraz Ireneusz Ra?. Obecni byli: prezydent Miasta Krakowa a zarazem jeden z laureatów - prof. Jacek Majchrowski, przewodnicz?cy Rady Miasta Krakowa - Bogus?aw Ko?mider, przewodnicz?cy Sejmiku Ma?opolskiego oraz za?o?yciel i przewodnicz?cy SGiPM - Kazimierz Barczyk, radni miasta Krakowa, radni Sejmiku Ma?opolski, starostowie, burmistrzowie i wójtowie.
Licznie reprezentowana by?a spo?eczno?? pi?karska, na czele z prezesem PZPN - Zbigniewem Bo?kiem. Z ramienia Zarz?du PZPN towarzyszyli szefowi wiceprezesi - Marek Ko?mi?ski i Eugeniusz Nowak oraz Rudolf Bugdo?. Byli obecni sternicy wojewódzkich ZPN, m. in. Rudolf Bugdo? - ?l?ski ZPN, Edward Potok - ?ódzki ZPN i Marek Procyszyn - Opolski ZPN. Ma?opolsk? reprezentowali: prezes Ryszard Niemiec oraz cz?onkowie Zarz?du MZPN, a tak?e przedstawiciele zas?u?onych klubów sportowych.

Po uroczysto?ci Laureaci zostali zaproszeni na wieczorny mecz towarzyski Polska - Liechtenstein, z Jerzym Dudkiem w roli g?ównej.
Foto: UM Mszana Dolna, Media Info.