Kolejne dofinansowanie - 347 703,00 z?

wtorek, 04 czerwca 2013 13:37

MGBP Rad?ów

Osi?gni?cia rad?owskiej biblioteki (1 miejsce w Rankingu Bibliotek w Województwie Ma?opolskim oraz 4 miejsce w Rankingu Ogólnopolskim) zosta?y docenione zarówno przez Samorz?d Województwa Ma?opolskiego jak i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach Programu Wieloletniego Kultura +, priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek” na wykonanie zadania pn. „Zaadaptowanie i wyposa?enie pomieszcze? Domu Ludowego w Wa? - Rudzie na fili? biblioteki publicznej” Gmina Rad?ów otrzyma?a ??czne dofinansowanie w wysoko?ci 347 703,00 z? – w tym 50 000,00 z? pochodzi? b?dzie z bud?etu Województwa Ma?opolskiego natomiast 297 703,00 z? od MKiDN. Zakres prac obejmie wykonanie ?cianek dzia?owych, stolarki drewnianej, klatki schodowej, tynków, pod?óg oraz posadzek, izolacji cieplnych, instalacji wodno-sanitarnych, instalacji c.o. z kot?em gazowym, instalacji elektrycznej. Oprócz tego planuje si? monta? schodo?azu dla osób niepe?nosprawnych. W ramach robót w budynku zostanie wydzielona sala biblioteczno – multimedialna, szatnia, toalety oraz magazyn. Biblioteka zostanie wyposa?ona we wszelkie niezb?dne meble, biurka, krzes?a oraz rega?y. Zostan? zakupione tablety, laptopy oraz telewizor. Nowym dzia?aniem wykraczaj?cym poza tradycyjne funkcje biblioteki b?dzie urz?dzenie mini si?owni. Dzi?ki planowanej inwestycji powsta?a filia spe?nia? b?dzie standardy certyfikatu Biblioteka + a mieszka?cy b?d? mieli u?atwiony dost?p do zbiorów bibliotecznych.