Konsultacje z naukowcami

czwartek, 02 maja 2013 17:30

Naukowcy

Na zaproszenie burmistrza  Zbigniewa M?czki, w naszym mie?cie go?ci?a dr in?. Anna Ostr?ga z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz grupa studentów z Politechniki Krakowskiej – Wydzia? Architektury. Dyskutowano na temat przysz?o?ci i zagospodarowania miejskiego parku oraz Wielkiego Stawu.

Dr A. Ostr?ga jest wci?? pod wra?eniem miejsca, które kilkakrotnie wcze?niej odwiedza?a. - Wielki Staw po?wirowy jest pi?knie po?o?ony. Teren powinien zosta? z namys?em zrekultywowany i zagospodarowany w kierunku rekreacyjno-turystycznej bazy. Znakomicie, ?e burmistrz nawi?za? kontakt z nasz? uczelni?. Jeste?my zainteresowani takimi wyj?tkowymi miejscami. Studenci zrobi? projekty dotycz?ce zagospodarowania wyrobiska i napisz? prace magisterskie dotycz?ce renowacji historycznego parku.

Ko?cem maja bior? udzia? w konferencji w Niemczech z przyjemno?ci? wi?c poka?? to miejsce na forum europejskim, wraz z mo?liwo?ciami jego zagospodarowania – mówi dr A. Ostr?ga.

Burmistrz podkre?la, ?e to pocz?tek wspó?pracy z uczelniami na których pracuj? „rad?owscy profesorowie”. Podobne konsultacje prowadzone ju? s? z Uniwersytetem Rolniczym oraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Wiedza naukowa i jej wykorzystanie w lokalnych przedsi?wzi?ciach, umo?liwi? racjonalne,  zgodne z wymogami europejskimi, zagospodarowanie przestrzeni miejsko-gminnej.