Niezwyk?e urodziny Anny B?a?ej

poniedziaÅ‚ek, 08 kwietnia 2013 15:27

Anna B?a?ejW minion? sobot? w Domu Kultury w Biskupicach Rad?owskich Anna B?a?ej, lokalna i ceniona animatorka kultury, obchodzi?a niezwykle uroczy?cie swoje 90. urodziny. Na spotkanie licznie przyby?a rodzina, grono przyjació? i lokalnych artystów. W spotkaniu uczestniczy? burmistrz Zbigniew M?czka wraz z ma??onk?.

- Za zaszczyt i satysfakcj? poczytuj? sobie mo?liwo?? z?o?enia Pani, w imieniu w?asnym oraz spo?eczno?ci miasta i gminy Rad?ów, serdecznych ?ycze? z okazji urodzin, a przy tym wyrazów uznania za ca?okszta?t dzia?alno?ci kulturalnej i spo?ecznej w rodzinnych Biskupicach Rad?owskich. Gratuluj? przyk?adnej pracy spo?ecznej, wspania?ych osi?gni?? artystycznych, organizacyjnych oraz wychowawczych w czasie d?ugoletniej, pi?knej dzia?alno?ci w lokalnym ?rodowisku.  Na wielki szacunek zas?uguje Pani imponuj?cy dorobek, stanowi?cy niekwestionowany wk?ad w rozwój gminnej kultury. Prosz? przyj?? ?ycze? nieustaj?cej pogody ducha, zas?u?onej satysfakcji z niezwyk?ej aktywno?ci, która wci?? tak zdumiewa ?rodowisko kulturalne nie tylko gminy i regionu – podkre?la? w  wyst?pieniu burmistrz Zbigniew M?czka. W?odarz gminy wr?czy? jubilatce jej portret oraz  statuetk? „Zas?u?ony dla Miasta i Gminy Rad?ów”.

Anna B?a?ej urodzi?a si? w 1923 w Biskupicach Rad?owskich. Aktywna animatorka lokalnej kultury, za?o?ycielka i szefowa m.in. Klubu Seniora i Zespo?u Regionalnego „Biskupinie”. Autorka bezcennych kronik Biskupic Rad?owskich oraz organizatorka wycieczek. Inicjatorka tworzenia wspania?ych wie?ców do?ynkowych, które zdobywa?y najwy?sze laury w konkursach lokalnych i regionalnych.