Wielkopostne recytacje

Å›roda, 27 marca 2013 09:52

KonkursPubliczne Gimnazjum im. kardyna?a Stanis?awa Hozjusza w Rad?owie by?o organizatorem 11. Mi?dzygminnego Konkursu Recytatorskiego pod has?em: „W swe ramiona mnie we?, moc? krzy?a dodaj si?…”

T?em recytatorskich zmaga? uczniów szkó? podstawowych i gimnazjalnych, by?a wymowna scenografia i ró?norodna oprawa muzyczna. Poziom recytacji by? dobry, a wybór i przekaz prezentowanych wierszy trafny i przemy?lany. Najpopularniejszym autorem prezentowanych tekstów poetyckich, po które si?gn?li m?odzi recytatorzy, by? tarnowski dramatopisarz i poeta Roman Brandstaetter (1906-1987). W kategorii szkó? podstawowych pierwsze miejsce zaj?? Mateusz Nowak z Niepublicznej Szko?y w Zdrochcu, drugie Weronika Hajdas z SP w Rad?owie, trzecim miejscem nagrodzono subteln? recytacj? Beaty Kuklewicz z Niepublicznej Szko?y w Biskupicach Rad?owskich. Wyró?niono Dominik? Kuku?k? z NS w Niwce, Natali? Pi?t? z ZS w Woli Rad?owskiej oraz Wiktori? Nykiel z Niepublicznego Gimnazjum w Przybys?awicach. W?ród recytatorów gimnazjalnych najlepsz? okaza?a si? Natalia Wójcik z Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej, drugie miejsce wyrecytowa?a Ewelina Cegielska z PG w Miechowicach Wielkich, a trzecie zaj??a Anna Liro z PG w Zabawie.

Uczestnikom rad?owskiego konkursu wr?czono pami?tkowe dyplomy, a zwyci?zcom nagrody ksi??kowe. Konkursowi towarzyszy?y prezentacje muzyczne w wykonaniu nauczyciela Paw?a Jachimka (gitara, wokal), Joanny Jachimek (skrzypce), Dominiki Marcinkowskiej  i Katarzyny Tracz (?piew). Recytacje oceniali: Tadeusz Kowal i Zbigniew Marcinkowski.