wtorek, 19 marca 2013 13:44

KowalGminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie zaprasza 21 marca (czwartek) o godz. 17.00 do Ratusza I p. na spotkanie z Tadeuszem Kowalem, wszechstronnym artyst? z Woli Rad?owskiej. G?ównym tematem wieczoru b?dzie jego aktualna twórczo?? oraz renowacja trzech historycznych (schy?ek XIX w.) figur z posesji pa?stwa Kwapniewskich przy ul. Wole?skiej.

Spotkaniu towarzyszy? b?d? prezentacje muzyczne: Tadeusza Kowala (?piew acapella), Karoliny Kowal (skrzypce), Joasi Jachimek (skrzypce), Paw?a Jachimka (gitara, wokal) oraz autorskie recytacje poezji o krzy?u Józefa Trytka. Wst?p wolny.

*

W pracowni Tadeusza Kowala ca?y czas trwa praca twórcza. Pojawiaj? si? nowe projekty i zamówienia, coraz bardziej monumentalne. Obecnie artysta intensywnie pracuje nad rze?b? Chrystusa, która zdobi? b?dzie Sanktuarium w Strzelcach Wielkich. Rze?biarz wydobywa kszta?t postaci z drewna lipowego, odpowiednio klejonego, w ?rodku pozostawia pust?  przestrze?, aby drewno nie ulega?o p?kni?ciom. Praca nad tym dzie?em jest wyj?tkowo trudna - tak wielka (ponad 3,5-metrowa) posta? nigdy dot?d nie zajmowa?a miejsca w rze?biarskim warsztacie T. Kowala. Imponuj?ca posta? Chrystusa jest ju? na uko?czeniu, wymaga?a czteromiesi?cznej intensywnej pracy.