Otwarty Turniej Szachowy w Rad?owie

poniedziaÅ‚ek, 25 lutego 2013 21:37

Plakat szachy

Urz?d Miejski w Rad?owie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyki START w Rad?owie, Stowarzyszenie "Kwartet na Przedgórzu", Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie oraz Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie zapraszaj? do udzia?u w Otwartym Turnieju Szachowym w Rad?owie w dniach 15 i 16 marca 2013 r.

Turniej odb?dzie si? w hali sportowej ZSP w Rad?owie. Wi?cej szczegó?ów w regulaminie poni?ej.

UE PROW

Otwartego turnieju szachowego w Rad?owie w dniu 15.03.2013 i 16.03.2013

I. ORGANIZATOR:

- Urz?d Miejski w Rad?owie

- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu, Rekreacji i Turystyce START w Rad?owie

- Stowarzyszenie  „ Kwartet na Przedgórzu „

- Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie

- Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie

Turniej szachowy realizowany w ramach projektu „?yjmy na sportowo bezpiecznie i zdrowo”

PROW  na lata 2007 – 2013 „LEADER”

II. TERMIN I MIEJSCE:

1. Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i m?odzie?y rozegrany zostanie w dniu 15.03.2013 r. (pi?tek) w hali sportowej ZSP w Rad?owie od godz. 9:00

2. Turniej OPEN dla wszystkich szachistów odb?dzie si? w dniu 16.03.2013 (sobota) o godz. 10:00 w hali Sportowej ZSP w Rad?owie.

III. SPOSÓB PRZEPROWADZENIA ZAWODÓW

1. System rozgrywek dla dzieci i m?odzie?y : szwajcarski na dystansie od 7 – 9 rund

2. System rozgrywek w kategorii OPEN : szwajcarski na dystansie 9 – 11 rund

3. Czas gry wynosi na rozegranie jednej partii 30 minut (2x15minut)

4. W turnieju nie obowi?zuje posiadanie wa?nej licencji szachowej na 2013 r. oraz nie b?dzie    pobierane wpisowe.

5. Prawo do gry w turnieju szachowym dla dzieci i m?odzie?y posiada ka?dy szachista ze szkó?   podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych bez wzgl?du na posiadan? kategori? szachow? i miejsce zamieszkania.

6. Prawo gry w turnieju  szachowym OPEN  posiada ka?dy szachista bez wzgl?du na posiadan? kategori? szachow? , przynale?no?? klubow? i miejsce zamieszkania .

IV. NAGRODY:

Dla najlepszych szachistów i szachistek przewidziane s? nagrody rzeczowe (po 6 nagród rzeczowych ka?dej kategorii wiekowej). Ponadto organizator zapewnia pocz?stunek dla uczestników turnieju.

V. OBSADA S?DZIOWSKA

S?dzi? g?ównych turnieju b?dzie Wies?aw Kasperek z Tarnowa – zas?u?ony s?dzia klasy pa?stwowej przy pomocy s?dziów pomocniczych.

Komisja s?dziowska zabezpiecza w ca?o?ci sprz?t szachowy (szachy szachownice, zegary) oraz laptop z programem szachowym do systemu szwajcarskiego wraz z drukark?.

VI. ZG?OSZENIA

Zg?oszenia telefoniczne do turnieju nale?y zg?asza? do dnia 13 marca 2013 do Pani Magdaleny Zwierzy?skiej tel. 697251010 natomiast zapisy w dniu rozpocz?cia zawodów tj. w dniu 15 marca 2013 od godziny 8:00 – 8:45 Kto nie zg?osi si? w wyznaczonej godzinie mo?e by? dopuszczony do zawodów od II rundy.