Modernizacja boiska w Woli Radłowskiej

wtorek, 09 listopada 2021

Czyn społeczny Klubu LUKS Wola Radłowska

W okresie od 22.VII do 04.XI.21 r. klub sportowy LUKS Wola Radłowska w czynie społecznym wykonał piłkochwyty do obu bramek (do tej pory był jeden i to nie spełniający wymogów PZPN).

W dniu 22.VII Pan Ireneusz Suda z Firmą Mikołaj F.H.U. z Radłowa bezpłatnie użyczył maszyny do wykonania 16 odwiertów pod słupki – bardzo serdeczne dziękujemy za pomoc. Przy w/w pracach pomagali również piłkarze: Adrian Sroka z Łęki Siedleckiej, Piotr Kania z Radłowa, Rafał Wajnbrener – prezes Klubu oraz Kamil Bysiek.

W sobotę 24.VII.21 Firma Baranowscy z Zabawy tj.: Grzegorz Baran – piłkarz naszego klubu (obecnie kontuzjowany, stoper nie do przejścia), Sebastian Baran – były piłkarz Woli Radłowskiej oraz Rafał Baranowski – nasz piłkarz, dokonali zalania betonem słupów sztuk 16. Trudność i precyzja wykonania była wielka, ponieważ wysokość słupów jest 8 m. + 1,5 m. w ziemi. Ogromne podziękowania dla chłopaków z Zabawy.

W sierpniu przed betonowaniem przygotowano:
- tuleje ziemne do słupów, które uległy złamaniu przez wichurę (2,5 m x16 szt.) zakupiła firma Witospol za kwotę  2 671,00 zł.
- zerwane linki i naciągi zakupił Prezes Klubu w kwocie  350,00 zł.
- tarcze do szlifowania  zakupił Piotr Kania.

Beton bezpłatnie przekazała Firma „Joe-Krys” z Mościc Józefa Kuklewicza- mieszkańca Radłowa. Przy w/w pracach pomagali: Jacek Dobek, Piotr Kania, Rafał Wajnbrener – prezes Klubu oraz Józef Szwiec – honorowy prezes. Dziękujemy Prezesowi Klubu Radłovi Panu Michałowi Gostkowi za bezpłatne przekazanie piłkochwytów. Piłkochwyty te zostały połamane podczas jednej z wichur . Firma w ramach gwarancji wymieniła 16 słupów a te , które pozostały przekazano dla naszego Klubu za co jeszcze raz dziękujemy. Aby skompletować całość piłkochwytów musieliśmy zakupić pozostałe materiały takie jak:

• Linki
  • Karabińczyki do mocowania siatki
  • Śruby rzymskie do naciągów
  • Słup zewnętrzny

Materiały te zostały dokupione przez Klub w dniu 25.IX.21 Wartość faktury to  4 388.64 zł. Kwotę zrefundowała Firma Witospol Tarnów Pana Józefa Szwieca.

W dniu 4.IX dokonano prac przy montażu  słupów (wys. 8 m.) Operacja wysokościowa została wykonana przy pomocy zwyżki Pana Mirosława Bańbora z Radłowa.

Pomagali: Rafał Wajnbrener, Piotr Kania, Szymon Kuczek, Norbert Duda, Józef Szwiec. Firma Witospol pokryła paliwo do zwyżki w kwocie 150,00 zł.

W dniu 22.X dokonano, olinkowania i założenia siatki. Pracowali: Piotr Kania, Rafał Wajnbrener, Norbert Duda, Wojciech Lipka, Kamil Lisowski są to wszyscy piłkarze Klubu i Józef Szwiec.
Koszt zwyżki sfinansowała Firma Witospol w kwocie 220,00 zł

Dodatkowo w tym dniu Pan Jacek Dobek dokonał naprawy kosiarki do trawy dorabiając po raz kolejny części zamienne na tokarce. Kosiarka ta pamięta ubiegły wiek i była kupiona jako używana. Dziękujemy Panom  Piotrowi Kani i Jackowi Dobkowi , których zmysł techniczny nie raz pomógł uchronić klubową kosiarkę przed wylądowaniem na złomowisku.

Dnia 23.X prace przy piłkochwytach dokończyli Piotr Kania i Rafał Wajnbrener.

W dniu 4.XI Firma Wiktoria Pana Roberta Bieryta wyrównała teren wokół piłkochwytów. Jest to koniecznie z myślą o koszeniu trawy w przyszłości. Finalne prace polegające na ostatecznym podrównaniu grabkami wykonał Pan Józef Szwiec. Firma Pana Roberta Bieryta w każdym roku wykonuje prace na rzecz Klubu, bezpłatnie. Wielokrotnie wspomagała nasz Klub również finansowo.

Według oceny Pana Kamila Soboty, który konsultował niejednokrotnie tego typu inwestycje oraz pilotował zakup materiałów, wartość wykonanych prac to kwota 36.000,00 zł. (ceny z VII.21 r.). Warto podkreślić że ta imponująca kwota jest wynikiem wysokich cen stali na obecnym rynku.

Szczególne podziękowania Piotrowi Kani - naszemu bramkarzowi i Firmie Witospol za środki finansowe. Bez tych dwóch osób nie było by możliwe wykonanie tej poważnej inwestycji.

Prezes Klubu
Rafał Wajnbrener

Montaż piłkochwytów

Wniosek o wycinkę .pdf

Zgłoszenie eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków PDF
zgl-ewid-szamb-20210804.pdf

Deklaracja

Podatki i opłaty lokalne na 2024 r.